25-lecie Parafii Wojskowej świętowano w Zamku

Były podziękowania i gratulacje, pokazy fajerwerków, koncert chóru i wspaniałych wokalistek z Klub Wojskowego. W taki sposób żołnierze 1 Brzeskiego Pułku Saperów, społeczność wiernych oraz przyjaciele zgromadzeni wokół Parafii Wojskowej pw. Zmartwychwstania Pańskiego świętowali jej 25 lecie. Jakżeby inaczej – w salach Muzeum Piastów Śląskich.

Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich w piastowskich wnętrzach. Dołączamy się do gratulacji, życzymy dalszego błogosławieństwa na kolejne lata pracy duszpasterskiej i żołnierskiej!
Warto dodać, że siedzibą parafii jest kościół przy ul. Ofiar Katynia, a aktualnie proboszczem jest ks. dr major Sławomir Gadowski. Zastąpił nam tym stanowisku ks. ppłk Grzegorza Krupskiego obecnie Dziekana Wojsk Lądowych. Z kolei założycielem i pierwszym proboszczem parafii był nieodżałowany i zmarły przedwcześnie, wspaniały kapłan i żołnierz, przyjaciel Zamku – ks. ppłk Zbigniew Stefaniak. Klub Wojskowy jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Poezji Patriotycznej i Religijnej, którego patronem jest właśnie śp. ks. Zbigniew.

Start typing and press Enter to search