Arie na męskie głosy, czyli Dzień Kobiet na zamkowych salonach

Muzyczną podróż po światowych scenach operowanych zaproponowali Paniom, Trzej Tenorzy – artyści scen krajowych i europejskich. Wszystko z okazji okolicznościowego koncertu na Dzień Kobiet w salach Zamku.

Z pewnością żadna z Pan nie zawiodła się wybierając spędzenie sobotniego wieczoru (10 marca 2018 r.) na koncercie grupy tenorów operowych wykonujących znane światowe męskie arie. Śpiewacy szerzej znani są krajowej publiczności właśnie pod nazwą Trzech Tenorów. Artystom towarzyszyli akompaniatorzy w osobach skrzypka oraz pianisty.
Wydarzenie tradycyjnie towarzyszyło obchodom Międzynarodowego Dnia Kobiet, a wszystkie Panie zaprosił na nie Starosta Brzeski Maciej Stefański wraz z Dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich Dariuszem Byczkowskim. Przekazanym życzeniom towarzyszył oczywiście toast lampką szampana. Gościem specjalnym uroczystości była opolska Poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara. Historię Święta Kobiet oraz jego międzynarodowego wymiaru przypomniała natomiast Anna Techmańska, wicedyrektor Muzeum.

Starosta Brzeski wspólnie z Dyrektorem Muzeum przekazali publiczności najważniejszą informację ostatnich dni, a mianowicie, że Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu znalazło się na liście obiektów, którym ma zostać nadany status Pomnika Historii. Na 100-lecie odzyskania niepodległości ma być bowiem 100 obiektów w kraju, które posiadają taki formę ochrony wynikającą z prawa ochrony zabytków. Teraz zostało jeszcze oczekiwanie na decyzję (rozporządzenie) Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Gospodarze uroczystości złożyli przy okazji podziękowania Poseł Katarzynie Czocharze oraz Wojewodzie Opolskiemu Adrianowi Czubakowi i jego zastępczyni Violettcie Porowskiej za pomoc w staraniach o uzyskanie statusu Pomnika Historii.

Start typing and press Enter to search