Chopin, Mozart i Van Betthoven, czyli zaproszenie na koncert z cyklu „Wieczorów Lisztowskich”

Mistrzowskiego programu pianistycznego będzie można posłuchać nie ruszając się z domu. Już w sobotę 20 marca od godz. 18.00 za pośrednictwem profilu Muzeum Piastów Śląskich na platformie facebook wprost z Sali Pinmottiego zagra dla Państwa Michalina Rzeszutek.

Wykładowczyni wrocławskiej Akademii Muzycznej wykona program pt. „Arabeski i nie tylko”, w którym będzie można wysłuchać interpretacji utworów m.in. Chopina,. Betthovena i Mozarta. Słowo o muzyce wygłosi Pan Profesor Juliusz Adamowski, Prezes Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu, głównego organizatora wydarzenia.

Transmisja na żywo będzie prowadzona tu:

https://www.facebook.com/zamekBrzeg/

Michalina Rzeszutek ukończyła w Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach uzyskując szereg nagród i wyróżnień na dziecięcych i młodzieżowych konkursach pianistycznych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu po studiach pianistycznych pod kierunkiem prof. Zbigniewa Faryniarza. Podczas studiów zdobyła III nagrodę na Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Kameralnych oraz wyróżnienie na Akademickim Konkursie Duetów Wokalnych

Brała udział w licznych kursach mistrzowskich solistycznych i kameralnych, podczas których doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów (m.in. Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Philippe Giusiano i Alexei Orlovetsky).

W roku 2018 wystąpiła w cyklu recitali chopinowskich w ramach „Wieczorów lisztowskich” zorganizowanych przez Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu z okazji 108. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, W sezonie artystycznym 2018/2019 jako jedna z ośmiu pianistów była członkiem studium pieśni „Udo Reinemann International Masterclasses” w Operze Królewskiej w Brukseli, podczas którego miała okazję pracować pod kierunkiem wybitnych artystów i pedagogów (Julius Drake, Siergiej Leiferkus, Christian Pregardien, Sara Mingardo, Eric Schneider). Od 2019 roku jest stypendystką Fundacji Piotra Klera, która wspiera i promuje młodych utalentowanych pianistów., W 2020 r. ponownie wystąpiła z recitalem fortepianowym w ramach „Wieczorów lisztowskich”

Obecnie pracuje jako korepetytor na Wydziale Wokalnym macierzystej Uczelni oraz akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu.

Fot. arch. własne artystki.

 

Start typing and press Enter to search