Chór z wirtuozami akordeonu Lukasem Gogolem i Grzegorzem Kuryłą, czyli kolędowanie w Zamku 2019

Tym razem Chór im. Świętego Maksymiliana zafundował wszystkim nie tylko wyśmienitą ucztę kolędniczą, ale występ dwóch młodych mistrzów, których znamy z programu „Mam talent”.

Były wszystkie znane polskie i zagraniczne kolędy, które tradycyjnie śpiewamy w czasie Bożego Narodzenia. Chórzyści z siostrą zakonną Anną Majewską (dyrygentem i kierownikiem muzycznym grupy) zadbali, aby cała publiczność mogła aktywnie uczestniczyć w tym pięknym wieczorze. Zatem śpiewali wszyscy obecni na widowni, od tych najmniejszych, po tych najstarszych.

W drugiej części koncertu publiczność muzycznie została wręcz porwana wirtuozerią dwójki młodych mistrzów akordeonu – Lukasa Gogolem (zwycięzcy programu „Mam Talent”) i jego przyjaciela oraz naszego stałego gościa – brzeżanina Grzegorza Kuryłę. Obaj panowie wykonali kilka kolęd na akordeon oraz fortepian w iście autorskich aranżacjach, za które otrzymali owacje na stojąco od publiczności.

Wspólne podziękowania dla muzyków przekazali Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska  i Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Dariusz Byczkowski.

Dziękujemy za kolejną porcję artystycznych emocji i mamy nadzieję, że Chórzyści oraz młodzi wirtuozi będą częściej pamiętać o Zamku. Czekamy i zapraszamy w imieniu własnym oraz publiczności.

Start typing and press Enter to search