Finałowy dzień Święta Powiatu. Występ gości z ukraińskiej Horodenki i rewelacyjny Dziubek Band

Trzeci dzień wydarzenia upłynął pod znakiem jubileuszu partnerstwa Powiatu Brzeskiego z Rejonem Horodenki na Ukrainie. Nie zabrakło też super finału w postaci występu orkiestry prowadzonej przez Mariusza Dziubka.

Pan Mariusz bywał ze swoim składem w Brzegu, lecz dotychczas nie występował na piastowskim dziedzińcu. Trudno jest opisać w kilku słowach występ jego grupy Dziubek Band, ale jedno jest pewne: jeśli kiedykolwiek będziecie Państwo mieli okazję posłuchać występu artystów grających w tym zespole, proszę koniecznie wybrać się na koncert. Orkiestra bawiła publiczność zgromadzoną na dziedzińcu do tego stopnia, że nasi goście nie chcieli wypuścić ich ze sceny. Grupa w mistrzowskim stylu wykonała przeboje scen muzycznych z różnych kontynentów. Były nawet tańce pod sceną. Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie nam dane gościć tych muzyków z Wrocławia.

Trzeci dzień Święta Powiatu obfitował w wydarzenia związane z organizacjami pozarządowymi działającymi w gminach oraz podsumowaniem 10-letniego partnerstwa z odpowiednikiem Powiatu Brzeskiego na Ukrainie, czyli Obwodem Horodenka. Goście z Ukrainy nie tylko przybyli na Święto Powiatu, ale przywieźli także ze sobą zespół ludowy, który bawił publiczność.

 

 

Start typing and press Enter to search