Koncert kameralny studentów Akademii Muzycznej. Zapraszamy 29 lutego o godz. 17.00

W programie ciekawy zestaw utworów w wykonaniu: Katarzyny Schulz i Anny Gruszyńskiej (obie grają na skrzypcach), Agaty Łabowskiej (altówka), Anny Wąsik (wiolonczela), Karoliny Podorskiej ( skrzypce), Mateusza Słowikowskiego (fortepian) oraz Jakuba Madyniaka (fortepian). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wroclavia Quartet to zespół kameralny, powstały w 2019 roku. Tworzą go cztery studentki Akademii Muzycznej  im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Połączyła je miłość do muzyki i chęć dzielenia się nią z innymi. Różnorodne charaktery  wykonawczyń doskonale wpływają na realizowane przez nie utwory. Kameralne muzykowanie jest ich pasją.  Młode artystki odnajdują się nie tylko w klasycznych utworach kameralnych, lecz także rozrywkowych i filmowych. Tworzą nowe aranżacje i kształtują nowe pomysły. Zespół wykona Kwartet jednego z  największych geniuszy muzycznego świata-Ludwiga van Beethovena.

Duet Karolina Podorska (skrzypce) i Mateusz Słowikowski (fortepian), który pracuje pod kierunkiem dr hab. Julity Przybylskiej-Nowak zaproponuje piękną  II częściową Sonatę W.A.Mozarta oraz jednoczęściowe pośmiertne dzieło M.Ravela.

Na zakończenie jeden z najbardziej znanych koncertów fortepianowych ściśle związany z Rokiem Chopinowskim w niecodziennym składzie orkiestrowo-kameralnym na fortepian i kwartet smyczkowy. Partię solisty wykona Jakub Madyniak /Jakub Madyniak- urodził się w 1999 roku w Zamościu. Jest absolwentem PSM I i II stopnia w Zamościu, gdzie kształcił się pod kierunkiem Alicji Słupskiej. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie dr hab. Pawła Zawadzkiego prof. nadzw. Swoje umiejętności doskonalił na ogólnopolskich warsztatach i kursach pianistycznych. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych między innymi 25 międzynarodowego festiwalu chopinowskiego na Mazowszu (2017- tytuł laureata). Ogólnopolskiego konkursu pianistycznego w Trzcianie (2017-wyróżnienie, 2018-1 miejsce). Międzynarodowego konkursu im. Carla Czernego w Zamościu (2017-3 miejsce, 2018-3 miejsce). Za osiągnięcia artystyczne w 2017 roku otrzymał stypendium Centrum Edukacji Artystycznej. Jest stypendystą marszałka województwa na rok 2018.

 

Informacje o wykonawcach (biogramy):

Mateusz Słowikowski urodził się w 1999 roku. W wieku 7 lat rozpoczął grę na fortepianie. Ukończył z wyróżnieniem w 2012 roku Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie. Następnie kształcił swoje umiejętności pianistyczne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie

dr hab. Pawła Zawadzkiego prof. Nadzw , którą również ukończył z wyróżnieniem.  Obecnie jest studentem drugiego roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie dr hab. Pawła Zawadzkiego prof. nadzw

Jest laureatem kilku krajowych konkursów. Oto najważniejsze osiągnięcia:

  • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-

Stefańskiej – Żagań 2015r

  • I miejsce w X Ogólnopolskim „Łowieckim” Konkursie Miniatur

Fortepianowych- Wrocław 2015r.

–   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym – „Broumov Klavesa” 2017r.

W ramach cyklu koncertów  „ Młodzi zdolni” brał udział w koncertach na zaproszenie Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu. Pianista bierze udział w wielu warsztatach pianistycznych.

Karolina Podorska urodziła się we Wrocławiu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat, w Niepublicznej Szkole Muzycznej I i II st. EGIDA w Książenicach, którą ukończyła w 2012 roku. Dalszą naukę kontynuowała w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec prof. Józefa Iwanowicza. Ukończyła ją w roku 2018. Aktualnie jest studentką klasy skrzypiec prof. Jarosława Pietrzaka w Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W marcu 2020 roku rozpocznie także naukę w Hochschule fur Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie w klasie prof. Ivana Zenatego.

Do najważniejszych  osiągnięć skrzypaczki należą :

II miejsce

na 4.Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Eugenii

Umińskiej w Krakowie

Udział

w XVII European Workshop for Contemporary Music w ramach

współpracy Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu z 62.

Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”,

po uprzednim zakwalifikowaniu  do projektu w drodze przesłuchań

I miejsce

na Międzynarodowym Konkursie im.B.Warchała-Talents for

Europe w Dolnym Kubinie (Słowacja), nagroda specjalna za najlepsze

wykonanie utworu E. Ysaya,

I miejsce

na 29 Międzynarodowym Konkursie FLAME w Paryżu

I miejsce

na Konkursie Skrzypcowym Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Kielcach.

 

Start typing and press Enter to search