Michael Jackson na trąbkę, waltornię i saksofon, czyli orkiestry dęte w piastowskich komnatach

Z batutą, werblami i trąbami oraz inną „baterią” grającego sprzętu wystąpiły połączone siły orkiestr dętych: Politechniki Opolskiej, Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Grudzickiej Orkiestry Dętej.

Pod dyrekcją i w aranżacjach Przemysława Ślusarczyka, muzycy wykonali (11 kwietnia 2018 r.) znane szlagiery muzyki rozrywkowej i popularnej. Były to m.in. utwory filmowe, czy np. kompozycje wykonywane oryginalnie przez Michaela Jacksona. Występ w salach zamkowych miał miejsce z okazji cyklu „Z orkiestrą po zamkach i pałach”. Cieszymy się, że muzycy zechcieli koncertować w piastowskich wnętrzach bawiąc przy tym świetnie publiczność.

Dodajmy, że „Z orkiestrą po zamkach i pałacach” – jak informują sami muzycy i cytując zapisy informatora o projekcie to autorski cykl koncertów realizowany od 2012 roku przez Przemysława Ślusarczyka – opolskiego kompozytora, dyrygenta, animatora kultury – pomysłodawcy nowatorskich, pierwszych tego typu akcji: Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty, która z wielkim sukcesem po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku oraz jej kontynuacji Z orkiestrą po Odrze, zapoczątkowanej w 2012 roku.

Start typing and press Enter to search