Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska z wizytą w Muzeum Piastów Śląskich

Minister Anna Zalewska była naszym gościem w niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. Okazją do odwiedzenia Zamku było spotkanie szefowej resortu edukacji z mieszkańcami miasta i powiatu brzeskiego, podczas którego przedstawiła zamierzenia Rządu dotyczące nie tylko rozwoju oświaty, ale także i innych dziedzin życia.

Anna Zalewska odpowiadała również na pytania rodziców, samorządowców i działaczy oświatowych. Poruszano wiele ważnych problemów związanych z lokalną oświatą. Szefowej resortu towarzyszył Opolski Kurator Oświaty Michał Siek i opolska Poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara.

Pani minister spotkała się również z samorządowcami brzeskimi – w tym radnymi powiatu brzeskiego na czele ze Starostą Brzeskim Maciejem Stefańskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Brzeskiego Stanisławem Kowalczykiem, a także Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem i Radnym Rady Miejskiej Brzegu Wojciechem Komarzyńskim.

Podsumowując okolicznościową wizytę w naszym Zamku oraz spotkanie z mieszkańcami, Dyrektor Muzeum Dariusz Byczkowski podarował Pani Minister okolicznościową publikację dotyczącą brzeskiego Zamku. Okazuje się bowiem, że Anna Zalewska doskonale zna powiat brzeski, a szczególnie problemy lokalnych społeczności gmin leżących na jego terenie. Jak sama podkreślała, jeszcze jako szeregowa parlamentarzystka, przyjeżdżała na ziemię brzeską, aby pomagać mieszkańcom rozwiązywać sprawy w ich miejscu zamieszkania.

 

 

Start typing and press Enter to search