Pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wystawa w Muzeum

Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański zaprasza na otwarcie wystawy „Bliskie Wspomnienia”, które odbędzie się w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, 29 maja (wtorek) o godz. 12.00.

Wystawa „Bliskie Wspomnienia” poświęcona jest Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lechowi Aleksandrowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom katastrofy w Smoleńsku z dnia 10 kwietnia 2010 roku.
Związana jest ona również z rocznicą wizyty Lecha Kaczyńskiego, który na zaproszenie Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego odwiedził powiat brzeski w roku 2009. Jej cel był bardzo szczytny bowiem wiązał się bezpośrednio z uhonorowaniem brzeżan biorących udział w „Wydarzeniach Brzeskich 1966 roku”, posadzeniem wspólnie z przedstawicielami „Rodzin Katyńskich” „Dębu Pamięci” w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”, a także oddaniem hołdu wszystkim ofiarom II wojny światowej.


Fotografie wchodzące w skład wystawy to swoista retrospekcja wydarzeń i świadectwo troski Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o poszanowanie historii i tradycji całego Polskiego Narodu. To także ogromna pamiątka dla tych wszystkich, którzy w spotkaniu z Prezydentem uczestniczyli i mięli okazję uścisnąć jego dłoń.

Start typing and press Enter to search