Piastowski kwadrans w historią. Zapraszamy na nowy cykl miniwykładów online

Wszystkie będą do obejrzenia i wysłuchania za pośrednictwem profilu Facebook Zamku, czyli

www.facebook.com/zamekBrzeg

– Dlatego już dziś gorąco zapraszam wszystkich chętnych na cykl pogadanek o historii będących miniwykładami poświęconymi m.in. dziejom Zamku, Ziemi Brzeskiej czy Dynastii Książąt Piastowskich. Wystarczy kliknąć tu: http://www.facebook.com/zamekBrzeg – zachęca dr Dariusz Byczkowski, Dyrektor MPŚl. w Brzegu. – Wybraliśmy tematy, które od lat wzbudzają emocje nie tylko wśród miłośników wydarzeń sprzed kilku wieków. Państwa przewodnikami po ciekawostkach i mało znanych faktach będą pracownicy Muzeum oraz zaproszeni goście – naukowcy i pasjonaci historii. Mamy nadzieję, że taka forma przekazu znajdzie u Państwa zainteresowanie. Liczymy, że Państwo również zachęcą do obejrzenia swoich bliskich, sąsiadów, znajomych. Mamy nadzieję, że te filmy pozwolą Państwu w przyszłości tak zaplanować wolne chwile, iż na trasie wycieczek czy wypraw znajdą się obowiązkowe punkty o nazwie – Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu i miasto Brzeg, jako dawna siedziba dworu książęcego.
Pierwszy wykład z cyklu „Fortyfikacje miejskie – twierdza Brzeg” już w poniedziałkowe popołudnie. Zaprasza kustosz Władysław Czyżyk, kierownik Działu Archeologii Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.
Koniecznie zróbcie Państwo przysłowiowy „przekaż dalej” i również Państwo zachęcajcie do obejrzenia naszej nowej propozycji.
Warto dodać, że za realizację telewizyjną przedsięwzięcia odpowiada Mateusz Tomczak.

Start typing and press Enter to search