Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej na dziedzińcu Zamku. Zapraszamy w sobotę 22 lutego

60 mieszkańców Opolszczyzny  złoży Przysięgę Wojskową. Tym samym dołączą oni do grona terytorialsów 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przysięgając służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej oraz bronić jej niepodległości i granic podejmą jednocześnie wyzwanie jakim będzie dla nich trzyletnie szkolenie.

Przysięga odbędzie się na w Brzegu. To właśnie tu w tym roku powstał pierwszy w województwie opolskim batalion WOT. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:00 na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich.

Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony był na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią oraz zasad zachowania na polu walki. Kandydaci uczyli się też udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła formowanie w 2018 roku. Po dzisiejszej przysiędze w województwie śląskim służy już blisko tysiąc terytorialsów.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy – służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą.

 

 

 

Start typing and press Enter to search