Radia, tranzystory i głośniki. Historia radiofonii w pigułce w Muzeum Piastów Śląskich

Już jest! Najnowsza czasowa wystawa pt. Historia radia i radiofonii. W 100 rocznicę powstania pierwszej rozgłośni radiowej” została oficjalnie otwarta.

Wicedyrektor Muzeum Anna Techmańska w obecności kuratora wystawy – Kustosza Władysława Czyżyka oraz właściciela kolekcji, Pana Mariusza Dziubczyńskiego wprowadzili obecną na wernisażu wystawy młodzież z brzeskich szkół średnich w tematykę historii radiofonii. Mini wykład wygłosił sam Mariusz Dziubczyński, który chętnie odpowiadał na pytania zwiedzających.

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, na wystawie prezentowanych jest ponad 70 eksponatów ilustrujących historię radia z lat 1920-1939: ok. 26-30 radioodbiorników (w tym 10 polskich), głównie lampowych, ale też kryształkowych, słuchawki radiowe, zabytkowe przyrządy pomiarowe wykorzystywane w eksperymentach fizycznych i elektrotechnice, oprócz tego przedwojenna literatura poświęcona radiotechnice, reklamy, katalogi, broszury.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia. Przypominamy, że bilet wstępu dla dzieci i młodzieży uczącej się do 26 roku życia kosztuje tylko złotówkę. W środy wstęp do Muzeum jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Start typing and press Enter to search