Recital chopinowski Michała Michalskiego

Na najbliższym „Wieczorze Lisztowskim” – 22 lutego, godz. 18 – będzie można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Michała Michalskiego. W programie m.in. preludia, etiudy i mazurki. Przypomnijmy, że w tym roku przypada 210. rocznica urodzin kompozytora, dokładnie 22 lutego, czyli w dniu brzeskiego koncertu. Koncertu, który tradycyjnie okraszony będzie słowem Juliusza Adamowskiego. W przerwie odbędzie się wernisaż wystawy „Twórczość Izabeli Rapf-Sławikowskiej”.

O wirtuozie fortepianu, który uraczy brzeską publiczność swoim występem, czytamy na stronie Towarzystwa im. Ferenca Liszta:

Michał Michalski – polski pianista, urodzony w 1994 roku we Wrocławiu. Doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie studiuje pod kierunkiem profesora nadzwyczajnego doktora hab. Pawła Zawadzkiego.

Laureat wielu nagród na konkursach pianistycznych, m.in.: III nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach (2019), Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Marii Canals w Barcelonie (2018), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno (2017), VI nagroda na 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach (2016), I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym o Stypendium Fundacji YAMAHA (2014), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny w Paryżu (2013), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Simone Delbert-Fevrier w Nicei (2010), I nagroda oraz Nagroda Główna na VII Międzynarodowym Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym w Görlitz/Zgorzelcu.

Michał Michalski prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Występował m.in. na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Dusznikach-Zdroju, Turynie, Trzęsaczu i Festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku. Grał w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i Bibliotece Polskiej w Paryżu. Na szczególną uwagę zasługuje występ w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Opactwie 2017 „Bach u Cystersów”, podczas którego zaprezentował swoje umiejętności obok tak wybitnych artystów, jak Mischa Maisky, Georgijs Osokins czy Marek Toporowski. Pianista wykonał wówczas komplet Inwencji dwugłosowych i Sinfonii J. S. Bacha.

W listopadzie 2015 roku nakładem wydawnictwa JB Records ukazał się debiutancki album fonograficzny pianisty „Michał Michalski – Piano Recital”.

Działalność artystyczną i studia doktoranckie łączy z pracą pedagogiczną w macierzystej uczelni.

Start typing and press Enter to search