Recital fortepianowy Michaliny Rzeszutek

Zapraszamy na recital fortepianowy Michaliny Rzeszutek, w ramach „Wieczorów Lisztowskich”, w najbliższą sobotę, 10 października, o godz. 18. Tradycyjnie słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski.

 

O artystce, która wystąpi przed brzeską publicznością, możemy przeczytać na stronie Towarzystwa im. Ferenca Liszta:

 

„Michalina Rzeszutek naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat. Uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, brała udział w licznych konkursach dziecięcych i młodzieżowych. Zdobyła między innymi wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Skarżysku-Kamiennej, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie im. J. Garści w Stalowej Woli, III nagrodę na Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej w Lublińcu, III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Krakowie, wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Katowicach. Brała udział w projektach wspierających młodych muzyków „Europa u bram” oraz „Młoda Akademia” w Katowicach.

 

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu po studiach pianistycznych pod kierunkiem prof. Zbigniewa Faryniarza. Podczas studiów zdobyła III nagrodę na Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Kameralnych oraz wyróżnienie na Akademickim Konkursie Duetów Wokalnych. Obecnie pracuje jako korepetytor na Wydziale Wokalnym macierzystej Uczelni oraz akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu.

 

Brała udział w licznych kursach mistrzowskich solistycznych i kameralnych, podczas których doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów (m.in. Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Philippe Siusiano i Alexei Orlovetsky). W 2018 roku wystąpiła w cyklu recitali chopinowskich w ramach „Wieczorów Lisztowskich” zorganizowanych przez Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu z okazji 108. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina,

 

Od 2019 roku jest stypendystką Fundacji Piotra Klera, która wspiera i promuje młodych utalentowanych pianistów.

 

W grudniu tego roku w ramach współpracy z Fundacją będzie grała koncert z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej”.

Start typing and press Enter to search