Sofya Gulyak dała mistrzowski koncert w Zamku. Gościliśmy jedną z najlepszych pianistek świata!

Jeśli ktoś nie słyszał mistrzów koncertujących w salach Muzeum, mógłby pomyśleć, że z każdym koncertem wychwalamy naszych artystów, bo są przecież prawdziwymi wirtuozami. Ale Sofya Gulyak to najwyższa liga światowa klasycznej gry na fortepianie, co mogliśmy usłyszeć w piastowskich murach.

Koncert miał miejsce 14 kwietnia 2018 r. Trzeba przyznać, że dawno nie gościliśmy artystki tego formatu, biorąc pod uwagę sposób gry na instrumencie w połączeniu z interpretacją utworów i najwyższej klasy wyczuciem muzycznym. Partie fortepianowe brzmiały nie jak zwykły fortepian oddany w ręce mistrzyni, lecz muzyka poddana za pośrednictwem instrumentu w iście nieziemski sposób. O artystce można przeczytać na jej stronie internetowej, czy też w powszechnie dostępnych informacjach w sieci. Jedno jest pewne: na żywo jest to niezwykła osobowość muzyczna, warta wszystkich tytułów i zaszczytów, które zdobywała na świecie.

Słowo o muzyce w trakcie koncertu wygłosił profesor Juliusz Adamowski, któremu tą drogą dziękujemy za obecność w naszych zamkowych murach tak wspaniałych artystów.

 

Start typing and press Enter to search