Spotkanie robocze poświęcone gromadzeniu zbiorów do kolekcji o dawnych Kresach Wschodnich

To pierwszy krok do utworzenia w naszym regionie wystawy poświęconej ludności pochodzącej z dawnych Kresów Wschodnich. Ekspozycja miałaby powstać w Muzeum Piastów Śląskich, w którym już rozpoczęliśmy gromadzenie zbiorów do kolekcji poświęconej Kresom.
 

W Muzeum przeprowadzono spotkanie robocze pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Uczestniczyli w nim przedstawiciele środowisk i organizacji Kresowych z całego regionu. Byli także sympatycy idei utworzenia w Muzeum kolekcji dokumentującej wschodnie tereny dawnej Rzeczypospolitej. Rozmawiano o możliwościach pozyskiwania i gromadzenia zbiorów, przedstawiano koncepcje dotyczące organizacji prezentacji kolekcji.
 
Wśród naszych gości byli m.in. Stanisław Rakoczy, Wicemarszałek Opolszczyzny, Agnieszka Kamińska, Dyrektor Departamentu Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki OUM, Radni Wojewódzcy – Jolanta Wilczyńska i Przewodniczący Komisji Kultury Hubert Kołodziej, a także dobry duch przedsięwzięcia – Tadeusz Chrobak, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.
 
Ze strony naszego Muzeum uczestniczyli w spotkaniu osoby, które merytorycznie dbają o pozyskiwanie i dokumentacje zbiorów już otrzymanych, Panie Kustosz – Teresa Piasecka i Małgorzata Młynarska. Był obecny także Dyrektor Muzeum Dariusz Byczkowski.

Start typing and press Enter to search