„Świat wokół nas. Akwarele” i „Biżuteria” Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu zaprasza na dwie nowe wystawy

Od grudnia 2017 r. do marca 2018 r. w salach Zamku Piastów Śląskich można oglądać dwie wystawy. Mają one charakter czasowy, zatem warto zarezerwować sobie odpowiedni termin, aby móc podziwiać niezwykle efektowne prace malarskie oraz biżuterii.

„Akwarele wokół nas. Akwarele” to tytuł wystawy prac Haliny Guźdy-Otwinowskiej. Artystka jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu) – dyplom z wyróżnieniem z zakresu szkła i malarstwa w 1976 r.

Uprawia malarstwo posługując się farbami akwarelowymi, olejnymi, akrylowymi, tworzy w technice suchego pastelu. Artystycznym gestem opisuje pejzaże, motywy kwiatowe, wątki inspirowane sztuką baletu. Zajmuje się sztuką szkła, projektuje biżuterię, ubiory, aranżuje wnętrza. Współpracowała z Pieńskimi Hutami Szkła Oświetleniowego.

W latach 1996-2006 realizowała zajęcia z zakresu mody codziennej, artystycznej oraz rysunku żurnalowego w Policealnym Studium Mody we Wrocławiu. Prowadzi interdyscyplinarną galerię sztuki „ART G” promującą dzieła artystów krajowych i zagranicznych, organizuje wystawy.

Jej prace znajdują się w zbiorach BWA w Jeleniej Górze, w Muzeum Szkła w Gliwicach i Muzeum Szkła w Kudowie Zdroju, a także w krajowych i zagranicznych kolekcjach prywatnych. Swoją twórczość prezentowała na wielu wystawach. 8.12.2017r. w Paryżu, podczas obrad Międzynarodowego Sympozjum Malarstwa, zorganizowanego pod patronatem UNESCO, otrzymała nagrodę za wysokie walory twórczości malarskiej /INTERNATIONAL ARTISTIC/SCIENTIFIC MASTER CLASSES ZERVAS ART/.

„Biżuteria” to tytuł wystawy prac Agnieszki Sobel. Autorka jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Architektury i Urbanistyki. Od 2012r. prowadzi własną pracownię zajmującą się tworzeniem biżuterii w nowatorskiej technice metal clay.

W 2013 r. ukończyła semestralny kurs złotniczy w warszawskiej szkole „Wytwórnia Antidotum” /pierwsza prywatna szkoła projektowania i wykonywania biżuterii/. Dzięki współpracy z tą uczelnią prowadziła kursy i warsztaty tworzenia biżuterii w technice metal clay na Dolnym Śląsku.

Projekty Agnieszki Sobel znalazły uznanie w oczach jurorów kilku konkursów, m. in. Play Metal oraz Metal Clay Europe Challenge #6 w 2013 r., na których zdobyła I miejsce. Wysoka jakość i walory artystyczne jej prac zaowocowały także publikacją tutoriala jej autorstwa w renomowanym czasopiśmie „Metal Clay Artist Magazine”. Poza tworzeniem biżuterii A. Sobel jest wciąż czynnie działającym architektem i z pasją oddaje się projektowaniu.

Start typing and press Enter to search