QR Code

Data

05 Paź 2018

Czas

19:00 - 21:00

II Powiatowe Spotkania z Fantastyką „Lądowanie-Reaktywacja” – „Wojna Gwiazd”

II Lądowanie zbudowane zostało wokół premiery dokumentalnego filmu, zrealizowanego przez dwóch Poznaniaków, opisującego fenomen popularności filmu „Gwiezdne Wojny” w czasach PRL. Jakub Turkiewicz i Radosław Salamończyk poświęcili tysiące godzin pracy i przemierzyli setki kilometrów, aby dotrzeć do ludzi, którym uniwersum George’a Lucasa zamieszało w głowach na tyle, aby nadać kształt ich dalszemu życiu. Ich pasje, problemy, przygody, ich indywidualne zderzenia ze światem Gwiezdnych Wojen i realiami PRLu tworzą niesamowitą, pełną wzruszeń i emocji opowieść o ludziach, o których bez wątpienia należy powiedzieć za księżniczką Lei’ą z „Gwiezdnych Wojen”: „Żyli w złych czasach i złym miejscu. Naturalnie stali się bohaterami”. Spora część filmu poświęcona jest historii pierwszego Fan Clubu Gwiezdnych Wojen, który powstał w Brzegu w roku 1983. Zdjęcia kręcono m.in. na terenie Brzeskiego Centrum Kultury czy też Zespołu Szkół Zawodowych nr 1  przy ulicy Słowiańskiej. Zapraszamy w dniu 5 października o godz. 19.00. do Zamku w Brzegu.

W Brzegu będzie miał miejsce drugi w Polsce publiczny pokaz filmu. Brzeską premierą uświetni przybycie cosplayerów ze Świata Star Wars, liczne eventy, zbiórka charytatywna oraz nietuzinkowe wydarzenia muzyczne – vide program imprezy.

Gościem specjalnym trzydniowego eventu będzie argentyński artysta-muzyk – Santiago „Santi” Pacheco, który miał być gwiazdą obchodów jubileuszu X-lecia festiwalu Magia Tanga, a który z przyczyn osobistych nie dotarł na czas.

Zarządu Fundacji K.I.S.

Jacek „Franco” Horęzga

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search