QR Code

Data

18 maja 2018 - 16 Cze 2018

Czas

18:00 - 18:00

Wystawa inspirowana obrazami z kolekcji Rodziny Mroczkowskich

Ekspozycja jest o tyle interesująca, że w całości obrazy wybrała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Barwy, tematyka a przede wszystkim ekspresja prac sprawia, że prezentacje pochłaniają widza swoim przekazem. Dlatego warto to zobaczyć!

Wernisaż wystawy był równie nietypowy jak sama ekspozycja. Otóż młodzież licealna (drugokaliści) przygotowali świetny program literacko-muzyczny, a gości i słuchaczy uraczyli poczęstunkiem oraz folderem dotyczącym wystawy. Znalazły się na nim opisy obrazów, na które składały się teksty stworzone przez licealistów. Zwiedzając wystawę można otrzymać taki folder.

Jak wcześniej informowaliśmy, taka prezentacja to nowość w naszym Zamku, ponieważ po raz pierwszy autorami wystawy są Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Brzegu.

Wykonali oni pracę twórczą, bazując na obrazach z kolekcji Rodziny Mroczkowskich. Kuratorem wystawy z ramienia Muzeum i jednocześnie pomocną dłonią dla młodzieży była Pani Barbara Fomicz, Kierownik Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search