QR Code

Data

03 Mar 2019

Czas

18:00 - 20:00

Zapraszamy na Wieczór Lisztowski

3 marca w Muzeum Piastów Śląskich wystąpi Danuta Mroczek-Szlezer. Pianistce będzie towarzyszyć grający na skrzypcach Mieczysław Szlezer. Słowo o muzyce wygłosi muzykolog Juliusz Adamowski.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Pinottiego Muzeum, a wstęp jest bezpłatny. W programie artyści zaprezentują interpretacje utworów m.in. Mozarta, Paderewskiego czy Chopina.

Serdecznie zapraszamy na 3 marca 2019 r!

Warto pamiętać, że 2019 jest rokiem jubileuszowym działalności głównego organizatora wydarzeń muzycznych pod nazwą „Wieczory Lisztowskie”, czyli Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu. W naszym Muzeum „Wieczory Lisztowskie” organizowane są od samego początku działalności Towarzystwa. Jest nam tym bardziej miło, że w Zamku koncertowały już praktycznie wszystkie współczesne sławy światowej muzyki klasycznej, grające na fortepianie czy skrzypcach lub innych instrumentach klasycznych. Od samego początku współpracujemy z działaczami Towarzystwa, których prezesem jest Pan Juliusz Adamowski, pianista, pedagog i muzykolog, emerytowany profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a zawodowo związany także z naszym Zamkiem. Pan Profesor jest bowiem Członkiem Rady Muzeum przy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search