Komiksy

Pobierz lub czytaj online komiksy o Bitwie Warszawskiej i o Powstaniach Śląskich.

Informacje powiązane

Wróć do strony: Zamek

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowym projektem, który został zrealizowany przez Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu we współpracy z Instytutem Śląskim. Przedstawiamy dwie komiksy o tematyce historycznej, które ukazują współczesny Brzeg z niezwykłej perspektywy. Oba komiksy, "Skrzydła na pancerzach. Wiek wolności — wiek odpowiedzialności 1920 - 2020" oraz "Gwiazdy nad głową. Historia Powstań Śląskich 1919 - 1921" (scenariusz: Michał Cetnarowski, ilustracje: Marcin Kułakowski), są dostępne bezpłatnie poniżej w sekcji materiały. Zachęcamy zarówno najmłodszych, jak i starszych miłośników komiksu, historii i miasta Brzeg do lektury tych fascynujących publikacji.

Projekt został sfinansowany przez Wojewodę Opolskiego z udziałem środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Jest to niezwykła okazja, aby zgłębić historię regionu i poznać unikalne aspekty miasta Brzeg.

Publikacje zostały wydane przez Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Wojewodę Opolskiego oraz Instytut Śląski.
Powstały w ramach projektu Wojewody Opolskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

MKiDN — logotyp Programu Niepodległa na lata 2017-2022

Organizatorzy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Samorząd Województwa Opolskiego Powiat Brzeski

Patroni medialni

Media, które objęły patronatem medialnym wydarzenia organizowane w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu

TVP3 Opole Radio Opole Portal internetowy brzeg24 Panorama Powiatu Brzeskiego

Powodzenie!

Niepowodzenie!