Zamek

Przywitaj się z potężnymi murami, pięknymi dziedzińcami i bogato zdobionymi wnętrzami, które przeniosą Cię w czasie do złotego wieku rycerzy i możnych dynastii. Zapraszamy na niezapomnianą podróż przez wieki historii!

Informacje powiązane

Zapraszamy do odkrycia tajemnic Zamku Piastów Śląskich w Brzegu — jednego z najważniejszych zabytków historycznych w Polsce. Przenieś się w czasie i zgłębiaj fascynującą historię, która przez wieki była świadkiem ważnych wydarzeń. Zachwyć się architekturą gotycką, renesansowymi detalami i malowniczym położeniem nad brzegiem rzeki Odry. Zwiedzaj komnaty zamkowe, wieże obronne i dziedziniec, odkrywając bogactwo i wielowiekową historię tego miejsca.

Poczuj ducha przeszłości podczas spaceru po krużgankach, gdzie otaczające Cię mury skrywają tajemnice minionych wieków. Podziwiaj unikalne zbiory muzealne, które przeniosą Cię w świat sztuki, kultury i życia codziennego dawnych mieszkańców zamku. Zanurz się w atmosferę średniowiecza, gdy rycerze i dworzanie zapełniali jego sale swoją obecnością.

Nie przegap okazji, by uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych na terenie zamku. Koncerty, spektakle teatralne, pokazy historyczne i wystawy sztuki ożywiają to miejsce, przynosząc ducha przeszłości do współczesności. Dla miłośników historii architektury i kultury, Zamek Piastów Śląskich w Brzegu jest niezwykłym miejscem, które warto odwiedzić.

Przyjedź i doświadcz niepowtarzalnej atmosfery tego historycznego miejsca, w którym przeszłość splata się z teraźniejszością, tworząc wyjątkowe doświadczenie dla każdego odwiedzającego. Zamkowe mury pełne są historii do odkrycia — czekają na Ciebie!

Zaplanuj swoją podróż do Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

Informacje powiązane

Organizatorzy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Samorząd Województwa Opolskiego Powiat Brzeski

Patroni medialni

Media, które objęły patronatem medialnym wydarzenia organizowane w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu

TVP3 Opole Radio Opole Portal internetowy brzeg24 Panorama Powiatu Brzeskiego

Powodzenie!

Niepowodzenie!