Otwarcie wystawy poświęconej „Srebrnemu” FON-owi

Otwarcie wystawy poświęconej „Srebrnemu” FON-owi

Dzisiaj miało miejsce oficjalne otwarcie nowej wystawy czasowej – już o niej co nieco informowaliśmy – zatytułowanej „NIE ZMARNUJCIE NIEPODLEGŁOŚCI”. SREBRA FUNDUSZU OBRONY NARODOWEJ.

Data publikacji:

Dzisiaj miało miejsce oficjalne otwarcie nowej wystawy czasowej – już o niej co nieco informowaliśmy – zatytułowanej „NIE ZMARNUJCIE NIEPODLEGŁOŚCI”. SREBRA FUNDUSZU OBRONY NARODOWEJ. Wiedza i pamięć historyczna na temat FON-u, ofiarności polskiego społeczeństwa, które z ochotą przekazywało na dozbrojenie polskiej armii w obliczu nadciągającej wojny pieniądze oraz przedmioty ze złota i srebra, nierzadko rodzinne pamiątki, muszą teraz być przekazywane następnym pokoleniom, aby stanowić dla nich wzór do naśladowania. Dlatego dobrze się stało, że na otwarciu była młodzież, która słuchała z uwagą prelekcji pana dyrektora dr. Dariusz Byczkowskiego i pani wicedyrektor Anny Techmańskiej, kuratorki wystawy, o historii „Srebrnego” i „Złotego” FON-u, o tym wielkim darze serc Polaków. Następnie zwiedziła wystawę. Wystawę fragmentu „Srebrnego” FON-u opatrzonego tematycznym hasłem „MĘŻCZYZNA”. Pozostałe fragmenty można obejrzeć w piętnastu innych muzeach w Polsce.

Zawitał do nas dzisiaj także pan Zbigniew Bartkowiak, przedstawiciel Muzeum Narodowego w Poznaniu, właściciela całego skarbu i koordynatora projektu upowszechnienia wiedzy o nim.

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!