Zaproszenie na spotkanie autorskie z Jackiem Inglotem

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Jackiem Inglotem

Wraz z brzeskim Wydawnictwem OdeSFa – Odmienne Stany Fantastyki, głównym organizatorem, zapraszamy na zamkowe spotkanie autorskie z Jackiem Inglotem: 10 maja (piątek), godz. 18:00.

Data publikacji:

Jacek Inglot – ur. w 1962 r. w Trzebnicy. Pisarz, publicysta, redaktor, pedagog. Debiutował w 1986 r. na łamach poświęconego fantastyce kwartalnika „Feniks”. Autor powieści „Inquisitor”, „Quietus”, „Porwanie sabinek”, „Wypędzony” oraz zbioru opowiadań „Bohaterowie do wynajęcia” (wspólnie z Andrzejem Drzewińskim). W 2015 r. ukazał się zbiór autorskich opowiadań pt. „Sodomion”, a w 2016 powieść-dyptyk „Polska 2.0”, ukazująca alternatywne wizje Polski przyszłości. Publikował opowiadania, recenzje i teksty publicystyczne w „Fenixie”, „Nowej Fantastyce”, „Sfinksie” oraz „Playboyu” (zebrane w tomie „Autostopem przez fantastykę”, 2022). Dwukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 r. został nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (półfinał) za powieść „Wypędzony”, a w 2017 r. otrzymał Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Juliusza Żuławskiego za „Polskę 2.0”. W 2018 r. zdobył I miejsce w konkursie #Wolność – czytaj dalej w kategorii powieść historyczna dla młodzieży w wieku 15-18 lat, za utwór „Operacja Komendant. Misja w czasie” (2019). Napisał cykl młodzieżowej fantasy złożony z powieści „Eri i smok”, „Eri czarodziejka” oraz „Eri w Mrocznych Górach”.

Inglot jako autor nie ogranicza się do jednej konwencji literackiej. Pisze zarówno hard SF, jak i fantasy, horror czy historię alternatywną, dobrze sobie radzi również w mainstreamie, tworząc powieści sensacyjne i historyczne. Od 1998 r. należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!