Biblioteki Muzeum Piastów Śląskich w edukacji szkolnej

Biblioteki Muzeum Piastów Śląskich w edukacji szkolnej

Światowy Dzień Książki to była też dobra okazja, aby podkreślić znaczenie zasobów bibliotecznych naszego muzeum także w kontekście ich wykorzystywania jako pomocy edukacyjnych podczas cieszących się ogromnych powodzeniem wśród nauczycieli i uczniów lekcji muzealnych prowadzonych przez panią kustosz Małgorzatę Młynarską, opiekunkę tychże zbiorów.

Data publikacji:

Takich lekcji jak: „Sztuka pisania. Od średniowiecznych manuskryptów do współczesnych rękopisów” czy „Źródła pisane na przykładzie manuskryptów i starodruków ze zbiorów Biblioteki MPŚl”. Te źródła pisane, wykorzystywane na lekcjach, w postaci cennych, nierzadko pięknych starych woluminów, to m.in.: „Ewangeliarz” ze zbiorów księcia Ludwika I, „Kodeks Lubiński”, „Opera Alberti Düreri”, pamiętniki z XVIII i XIX wieku oraz listy z wieku XIX.

W ostatnich zajęciach, minionego tygodnia, uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu i Publicznej Szkoły Podstawowej z Gogolina. Opowieść o książkach z dawnych lat, jak zawsze, pogłębiona została ćwiczeniami z kaligrafii i tworzenia ozdobnych inicjałów. I znów dawne księgi, ich oprawy i stronice, były źródłem inspiracji.

Galeria zdjęć

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!