Dotacja celowa przyznana!

Miło nam poinformować o kolejnych funduszach na cel Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów

Data publikacji:

Szanowni Państwo,

jest nam miło poinformować, że decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Prof. dr. hab. Piotra Glińskiego otrzymaliśmy dotację celową na przeprowadzenie procesu wyłonienia inwestora zastępczego na cały okres trwania zadania inwestycyjnego wraz z opracowaniem projektu wykonawczego na utworzenie w dawnym budynku Gimnazjum Piastowskiego – Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów.

Decyzja Ministra jest konsekwencją intensywnych działań, jakie od 2022 r. prowadziło Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Zarazem otwiera drogę i jest niezbędna do wdrożenia prac remontowo – budowlanych. 

Jest to wyczekiwana od lat inwestycja, o którą zabiegały środowiska kresowe. Zarazem będzie to jedna z trzech głównych placówek w kraju, jakiej celem jest pielęgnowanie pamięci o Kresach, Kresowiakach, dziedzictwu z okresu I i II Rzeczpospolitej.

Do końca bieżącego roku chcemy wyłonić inwestora zastępczego, zaś 2024 r. poświęcony będzie na wykonanie wielobranżowych projektów wykonawczych z zakresu: prac remontowo – budowlanych, konserwatorskich, niezbędnych instalacji i systemów oraz wyposażenia wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego.  Dotacja wynosi blisko 12 mln. zł. 

Specjalne podziękowania kierujemy dla Pana Posła na Sejm Pawła Kukiza, Członka Rady Muzeum przy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu za pomoc i zaangażowanie w procedurę pozyskania środków i utworzenia Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów.

391620839_807420651385136_7815133856869844202_n-vert.jpg 88.73 KB

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!