Klub Książki Herbacianej zaprasza

Klub Książki Herbacianej zaprasza

Ewa Wróbel i jej Klub Książki Herbacianej zapraszają do Muzeum Piastów Śląskich na spotkanie dyskusyjne o Mikołaju Koperniku i biografiach jemu poświęconym, które ostatnio się ukazały, zapewne nie bez związku z 550. rocznicą jego urodzin.

Data publikacji:

Nie bez związku z tą rocznicą jest też, rzecz jasna, wystawa kolekcjonerska, niedawno otwarta w naszym muzeum, „Mikołaj Kopernik – sekrety astronomii i kosmosu”, którą będzie można oglądać do końca roku. Właśnie na tle tej wystawy pani Ewa Wróbel – co widzimy na zdjęciu – prezentuje dwie ważne biografie, które będą głównym przedmiotem dyskusji, i zachęca do ich lektury: Wojciecha Orlińskiego „Kopernik. Rewolucje” i Piotra Łopuszańskiego „Mikołaj Kopernik. Nowe oblicze geniusza”. Obie książki przedstawiają naszego bohatera nie tylko jako astronoma, tego, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, jako lekarza, ekonomistę, ale również jako człowieka z krwi i kości. Która biografia lepsza, ciekawsza, lepiej napisana? Zabawmy się w recenzentów. Kiedy?

Spotkajmy się na Zamku 8 grudnia o godz. 18.00. Gdzie dokładnie? Tam, gdzie zazwyczaj. W naszym kąciku literacko-naukowo-filozoficznym, czyli przy obrazie patrona tego rodzaju dysput – św. Augustyna.

Galeria zdjęć

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!