Konferencja genealogiczna: co brzescy Piastowie mają wspólnego z Windsorami i królem Karolem III

Konferencja genealogiczna: co brzescy Piastowie mają wspólnego z Windsorami i królem Karolem III

Już po raz dziesiąty gościmy w Zamku uczestników Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej "Gemini 2023"

Data publikacji:

DSC_8517.JPG 1.21 MB
Jubileuszowe sympozjum zgromadziło pasjonatów nie tylko z ternu kraju, ale również zagranicy. Tym razem także w konferencji mogą uczestniczyć wszyscy chętni, a to za sprawą łącza internetowego, bowiem wszystkie wykłady są transmitowane poprzez media społecznościowe opolskich genealogów. 

Jako Zamek mamy nie tylko nasz mały wkład w pomoc dla stowarzyszenia genealogów, lecz staramy się także wspierać wiedzą merytoryczną naszych pracowników. 

Dlatego tym bardziej jest mi miło, że wykład otwierający dzisiejszy dzień sympozjum wygłosił Pan Marek Pyzowski, młodszy dokumentalista  z Działu Dziedzictwa i Kultury Kresów Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu - Pomnika Historii, który łączy pracę zawodową w naszej instytucji kultury z zainteresowaniami regionalnymi, przewodnickimi i poniekąd genealogicznymi. 

Otóż Pan Marek wygłosił wykład poświęcony związkom rodzinnym pomiędzy obecnie panującą w Wielkiej Brytanii dynastią Windsorów i jej aktualnym przedstawicielem - królem Karolem III a naszymi brzesko - legnickimi Piastami. 

Proszę także pamiętać, że to właśnie pracownicy nowo utworzonego w naszym Muzeum Działu Dziedzictwa i Kultury Kresów zajmują się przygotowaniami do fizycznego uruchomienia Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu (oddziału naszego Muzeum). 

Dzisiaj obrady potrwają do godz. 18.00, jutro do godz. 16.00. Poza wykładami przewidziano panele dyskusyjne i warsztaty, które są organizowane na pierwszym piętrze Zamku.

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!