Kresowy koncert za nami!

W murach brzeskiego zamku odbył się dziś koncert "Lwów - jedno słowo, a tyle ma treści". Uroczystość poprowadziła Iwona Buczyńska, a za część wokalną odpowiedzialna była Małgorzata Kulińska.

Data publikacji:

Wszystkich przybyłych poruszyły prezentowane dzieła wspaniałych twórców związanych z Kresami. Wspomniano m.in. Jerzego Masiora, Krystynę Angielską, Feliksa Konarskiego, Henryka Zbierzchowskiego, Mariana Hemara, Władę Majewską, Kazimierza Wajdę, Witolda Szolginię, Eugeniusza Bodo i wielu, wielu innych.

Oprawa wydarzenia, śpiew pani Małgorzaty Kulińskiej i narracja pani Iwony Buczyńskiej, przeniosła uczestników do dawnego Lwowa. Melodie i słowa poruszyły oraz głęboko wzruszyły wszystkich obecnych.

Wydarzenie spotkało się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców Brzegu i okolicy, co pokazała frekwencja. Cieszymy się, że tak tłumnie przyszliście na wieczór kresowy do brzeskiego zamku.

Za wielkie zaangażowanie w dzieło krzepienia kresowego ducha chcielibyśmy w szczególności podziękować Małgorzacie Kulińskiej i Iwonie Buczyńskiej. Wielkie brawa dla Pań! 

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!