Małe Buenos Aires na Zamku w Brzegu

Małe Buenos Aires na Zamku w Brzegu

Żywioł tanga znów ogarnął miasto Brzeg, temperaturą emocji taneczno-muzycznych dorównując panującemu w naturze upałowi. Epicentrum tego żywiołu wczoraj znajdowało się na dziedzińcu brzeskiego zamku. Krótkotrwała ulewa nie zdołała ugasić tanecznej gorączki wieczoru i nocy.

Data publikacji:

Buenos Aires, skąd tango się wywodzi, jest niekwestionowaną światową stolicą tanga. Czy Brzeg jest już uznany niekwestionowaną stolicą tanga w Polsce? Jeśli nie, pewnie wkrótce to się stanie. Jeśli tak, Zamek Piastów Śląskich powinien być nazwany w związku z tym, może już teraz, głównym przybytkiem tanga w Polsce?

Tango Festiwal Alegria en Brzeg promuje nasze miasto, ponieważ ściąga do niego amatorów tanga z kraju i ze świata, którzy przy okazji nie tylko tanga zakosztują, ale i innych atrakcji turystycznych miasta doświadczą. Trwający trzy dni festiwal tanga argentyńskiego jest wizytówką miasta. Wizytówką o wciąż rosnącej randze. Ale korzyści są obopólne. Bowiem miasto jest także wizytówką odbywającego się w nim festiwalu. Tangiem promujemy Brzeg, Brzegiem promujemy tango. A zdjęcia rozświetlonych o zmierzchu i nocą renesansowych krużganków piastowskiego zamku idą w świat i rozsławiają to miejsce.

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!