Moscheles, Grieg i Rachmaninow w brawurowej interpretacji Michała Michalskiego

Moscheles, Grieg i Rachmaninow w brawurowej interpretacji Michała Michalskiego

Śmiało można powiedzieć, że nasz dzisiejszy gość, maestro Michał Michalski, pianista z Wrocławia, to wirtuoz, który ma w swoim portfolio muzycznym stałe występy w tak szacownym miejscu jak Sala Pinottiego Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Młody muzyk już bowiem po raz trzeci koncertował w naszym zamku. Tym razem bawił publiczność wykonaniem programu pt. „Moscheles, Grieg, Rachmaninow”.

Data publikacji:

Koncert muzyki klasycznej był kolejną odsłoną cyklicznych „Wieczorów Lisztowskich” organizowanych wspólnie przez Muzeum oraz Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu. Za całość odpowiada Juliusz Adamowski, emerytowany profesor wrocławskiej Akademii Muzycznej i prezes Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu. Pan Profesor tradycyjnie już okrasił koncert barwnymi opowieściami o kompozytorach, których twórczość była tego wieczoru prezentowana, o ich życiu nierozerwalnie związanym z tą twórczością, o strukturze ich dzieł muzycznych, a przede wszystkim – niuansach technicznych ich wykonywania oraz interpretacji, których pokonywanie stanowi o wirtuozerii, takiej właśnie, jaką zademonstrował nam Michał Michalski.

Kwiaty na koncert jak zawsze ufundowała kwiaciarnia Irys prowadzona przez Marcina Michałka. Kompozycje ułożyła Bożena Szczęsna, za co serdecznie dziękujemy. Kwiaciarnia od 30 lat jest sponsorem kwiatowych upominków dla naszych artystów.

Galeria zdjęć

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Aktualności Może Cię zainteresować...

Wańkowicz krzepi!
Zemsta Nietoperza na dziedzińcu brzeskiego zamku!

Powodzenie!

Niepowodzenie!