„Musical w światłach Broadwayu”

„Musical w światłach Broadwayu”

Największe musicalowe hity na brzeskim zamku! 30 grudnia 2023 (sobota), godz. 17:00

Data publikacji:

„Gdybym był bogaczem” ze „Skrzypka na dachu”,

„Przetańczyć całą noc” z „My fair lady”,

„Maria” i „Tonight” z „West side story”,

„Memory” (Midnight) z musicalu „Cats”,

„Wilkommen” z „Cabaretu”

czy kultowe „New York, New York” i „My way”, to tylko kilka tytułów z przebogatego programu koncertu „Musical w światłach Broadwayu”, w wykonaniu Artystów Scen Wrocławskich.

Ponadczasowe przeboje, które podbiły nie tylko rozświetlony neonami Broadway, ale i większość scen muzycznych na całym świecie, usłyszą Państwo zarówno w pięknie brzmiących głosach artystów śpiewaków, jak i brawurowych popisach instrumentalnych pianisty.

Choreografia i barwne kostiumy dopełnią stronę muzyczną tego wyjątkowego koncertu.

Wykonawcy:

Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran)

Andrzej Jankiewicz (tenor)

Bartłomiej Sambor (baryton)

Krzysztof Wojcieszyn (pianista)

Zapraszamy na 90 minut wspaniałej muzyki!

Informacje o artystach:

Dorota Ujda-Jankiewicz – sopran

Absolwentka dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki Wokalnej.

Jej talent dostrzeżono już podczas studiów, co zaowocowało wieloma propozycjami koncertowymi. Artystka brała m.in. udział w międzynarodowym projekcie muzycznym – „Akademia Bachowska”, gdzie jako jedyna spośród wielu uczestników, została wybrana do wykonania partii sopranowej w „Oratorium na Boże Narodzenie” J.S. Bacha. Dzieło zostało zarejestrowane i wykonane w Kościele Mariackim w Krakowie w roku 1990.

Na „Wielkiej scenie” debiutowała w roku 1993 w Niemczech, wykonując partię Musetty w operze „Cyganeria” G. Pucciniego, za którą zebrała wyśmienite recenzje.

W Polsce debiutowała w roku 1995 w Operze Wrocławskiej, wykonując partię Papageny w operze „Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta.

Artystka zapraszana była do udziału w międzynarodowych festiwalach muzycznych na całym świecie, m.in.: Wratislavia Cantans, Dni Muzyki Polskiej w Amsterdamie (Holandia), Europa Cantat 11 Vitoria-Gasteiz 1991 (Hiszpania), FICU 1994 Valencia (Hiszpania), Festiwal Muzyki Kościelnej w Österbotten (Finlandia), Festiwal im. Stanisława Moniuszki – Kudowa Zdrój, Festiwal im. Henryka Wieniawskiego – Szczawno Zdrój, Festiwal im. Fryderyka Chopina – Duszniki Zdrój, „Sydney Spring Festiwal” (Australia), Festiwal „Ost-West Kontakte” Wuppertal (Niemcy), Festiwal Polskiej Kultury w Hamburgu.

Jest finalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, gdzie dodatkowo otrzymała Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za „Wybitne Wykonanie Pieśni Polskich” (1993).

Od roku 1988 do 2005 współpracowała jako solistka z Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dokonała licznych nagrań płytowych, nagrań do audycji radiowych i programów telewizyjnych. Z Chórem KUL-u odbyła liczne tournee po Europie, a także Australii i USA.

Jako założyciel i kierownik artystyczny zespołu „Polish Chamber Ensemble”, koncertowała w Australii i Europie Zachodniej.

W roku 2000 w Melbourne, podczas artystycznego tournee, została odznaczona „Złotym Medalem Za Szerzenie Polskiej Kultury Na Świecie”.

Do dnia dzisiejszego artystka koncertuje, odnosząc duże sukcesy, w całej Europie, USA i Australii.

Andrzej Jankiewicz – tenor

Śpiewak, tancerz, choreograf, autor tekstów pieśni i tekstów satyrycznych. Laureat wielu konkursów tanecznych. W roku 1988 uczestniczył w Mistrzostwach  Polski Formacji Tanecznych.

Jako śpiewak występował m.in. z Stadttheater Görlitz (Niemcy), Filharmonią Wrocławską, Operetką Wrocławską oraz z Operą Wrocławską, gdzie w roku 1995 debiutował w roli Pomysłowego Krętacza w musicalu „Oliwer”, opartym na kanwie dickensowskiego „Oliwera Twista”.

Swój kunszt wokalny doskonalił u najlepszych pedagogów śpiewu.

Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach muzycznych, m.in. Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Festiwalu Operowym w Xanten (Niemcy), Festiwalu im. W.A. Mozarta w Madrycie (Hiszpania), Festiwalu „Ost-West Kontakte” (Niemcy) oraz dwukrotnie w Festiwalu Polskiej Kultury w Hamburgu (Niemcy).

Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Odbył liczne tournee artystyczne po Europie, gdzie był szczególnie oklaskiwany za brawurowe wykonanie pieśni neapolitańskich.

W roku 2000 koncertował w największych miastach Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide; w tym na Tasmanii: Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go „drugim Kiepurą”.

Artysta świetnie czuje się w utworach operowych, operetkowych, musicalowych, pieśniarskich i oratoryjnych. Oprócz kunsztu wokalnego, scenicznego temperamentu i znakomitego „kontaktu z publicznością” może zaprezentować umiejętności taneczne.

Do dnia dzisiejszego prowadzi ożywioną działalność koncertową, występując na deskach teatrów i ośrodków kultury w Polsce i za granicą.

Bartłomiej Sambor – zawodowy aktor i wokalista-baryton

Od najmłodszych lat związany ze sztuką. Laureat nagrody I miejsca na ogólnopolskim konkursie piosenki „Bardzo Wielka Woda”, a także dwóch nagród dla najlepszego aktora w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu teatralnego „Przekręt”.

W roku 2023 ukończył Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia we Wrocławiu.

Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, festiwalu teatrów w Charleville-Mézières we Francji, czy na festiwalu teatrów w Bautzen.

Od 2022 roku związany z wrocławskim teatrem Arka, gdzie zobaczyć go można w dwóch spektaklach: „Tango” oraz „Antygona w Nowym Jorku”.

Artysta bardzo dobrze czuje się w repertuarze musicalowym, gdzie łączy walory głosowe z umiejętnościami aktorskimi.

Krzysztof Wojcieszyn – pianista, kompozytor, aranżer

Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Włodzimierza Obidowicza.

Regularnie koncertuje jako solista, kameralista i akompaniator, wykonując zarówno muzykę klasyczną, jak i jazzową. Prowadzi działalność pedagogiczną.

Współpracuje z agencjami impresaryjnymi, co owocuje koncertami na wielu kontynentach.

Organizator zastrzega sobie prawo dokonania w Polsce i za granicą zmian w repertuarze i/lub składzie zespołu.

Podczas koncertu obowiązuje całkowity zakaz fotografowania i rejestracji koncertu bez zgody Organizatora.

Źródło: Organizator

Galeria zdjęć

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!