Wieczór Lisztowski i recital fortepianowy Filipa Kaucha

Wieczór Lisztowski i recital fortepianowy Filipa Kaucha

Zapraszamy na ostatni w tym roku na Zamku Piastów Śląskich, a 1528. w całej historii tej imprezy, WIECZÓR LISZTOWSKI:

Data publikacji:

Filip Kauch – recital fortepianowy

słowo o muzyce – Juliusz Adamowski

7 grudnia (sobota), godz. 18.00

W programie: Sonata fortepianowa f-moll, op. 57 „Appassionata” Ludwiga van Beethovena, Ballada f-moll op. 52, Nokturn E-dur op. 62, Mazurki op. 59 i Polonez fis-moll Fryderyka Chopina.

Można by powiedzieć, że na Wieczorach Lisztowskich trwa festiwal niezwykle utalentowanej młodości – w październiku soliści mieli po 28 lat, w listopadzie – 23 lata, a w grudniu padnie swoisty rekord, bo Filip Kauch, laureat 37 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, liczy sobie niespełna szesnaście lat.

Filip Kauch urodził się w 2009 r. w Kościanie i tam, w wieku ośmiu lat, rozpoczął naukę gry na fortepianie pod kierunkiem mgr. Mariana Michałowicza w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. ks. dra Józefa Surzyńskiego. Obecnie jest uczniem prof. dr. hab. Macieja Pabicha w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu.

Jest laureatem 37 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć należą:

·       Grand Prix i 3 nagrody specjalne w XXII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2024)

·       Wyróżnienie specjalne oraz 5 nagród specjalnych w 31. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2024)

·       II miejsce i nagroda specjalna w XVII Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2024)

·       Special Helena Prize w 12. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Muzyków w Enschedew Holandii (2024)

·       I miejsce i nagroda specjalna w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego w Kielcach (2023)

Za swoje osiągnięcia otrzymał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rotary Club Poznań, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego, a także Nagrodę Dyrektora CEA, Nagrodę Miasta Poznania oraz Nagrodę Burmistrza Miasta Kościana.

Swoje umiejętności pianistyczne doskonali pod kierunkiem znakomitych profesorów i artystów, m.in. A. Jasińskiego, K. Popowej-Zydroń, K. Radziwonowicza, A. Tatarskiego, O. Łazarskiej, J. Ławrynowicz-Just, A. Nose, M. Lisak, K. Skolarskiego, P. Zawadzkiego, P. Banasika, A. Gadijeva, H. Rutkowskiego.

Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Występował m.in. na festiwalach: Mladi Virtuozi w Ljubljanie, III Festiwalu Paderewskiego w Poznaniu, Wakacje z Chopinem w Szafarni oraz Kwadranse muzyczne w Żelazowej Woli. W 2024 r. wykonał Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina z Lwowską Orkiestrą Kameralną Akademia pod dyrekcją Igora Pylatyuka podczas XIX Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku oraz z Orkiestrą Maxime pod dyrekcją Andrzeja Mandryki podczas koncertów w Katowicach i Jastrzębiu-Zdroju, organizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Polskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Towarzystwo im. Ferenca Liszta

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!