Kolejne pamiątki przekazane do zbiorów Muzeum Kresowego

Kolejne pamiątki przekazane do zbiorów Muzeum Kresowego

Ogłoszona niedawno zbiórka pamiątek kresowych trwa w najlepsze! Dziś zbiory powstającego Muzeum Kultury i Dziedzictwa Kresów zostały wzbogacone o dary przekazane przez pana Antoniego Wilgusiewicza ze Śląskiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa.

Data publikacji:

Ogłoszona niedawno zbiórka pamiątek kresowych trwa w najlepsze! Dziś zbiory powstającego Muzeum Kultury i Dziedzictwa Kresów zostały wzbogacone o dary przekazane przez pana Antoniego Wilgusiewicza ze Śląskiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa. Wśród nich są m.in.: fotografie, świadectwa ukończenia lwowskich szkół, publikacje wydawane we Lwowie, dokumenty pracowników kolei oraz inne rodzinne pamiątki. Na szczególną uwagę zwracają dwa pieczołowicie opracowane albumy przedstawiające Lwów w latach szescdziesiątych ubiegłego wieku. Za ich pomocą możemy przenieść się w czasie i zobaczyć miejsca, które do dziś diametralnie się zmieniły, albo nawet już nie istnieją.

Zachecamy do wzięcia udziału w naszej zbiórce. Gwarantujemy, że przekazane do Muzeum artefakty zyskają odpowiednią opiekę i w przyszłości będą mogły znaleźć się na wystawach. W ten sposób kolejne pokolenia dowiedzą się o losach swoich przodków.

Pan Antoni Wilgusiewicz ze Śląskiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa - przekazanie artefaktów
Zachęcamy by Państwo również wzięli udział w naszej zbiórce!

Więcej informacji o akcji zbiórki:

+48 883 777 014:
zbiorka@brzegzamek.pl
https://zamek.brzeg.pl/muzeum-dziedzictwa-i-kultury-kresow/zbiorka-pamiatek-kresowych 

Galeria zdjęć

Dobrymi wiadomościami fajnie się dzielić z innymi!

Data publikacji:

Powodzenie!

Niepowodzenie!